Локомотив Пловдив се върна на пътя на победите след 6

...

Локо Пловдив взе “железничарското“ дерби и се върна на пътя на победите

Локомотив Пловдив се върна на пътя на успехите след 6 следващи мача в шампионата без триумф. " Смърфовете " надиграха с 2:1 вкъщи Локомотив София в " железничарското " дерби. Георги Минчев от дузпа откри, а Карлос Франса изравни. Победният гол пристигна след автогол на Бруно Франко.
Прочетете още

Локо стартира мача без капитана си Димитър Илиев и звездата си Джовани, които бяха запаси.

В 9-та минута Стефано Ламбезе игра с ръка в наказателното поле след осъществяване на корнер и след обзор с ВАР беше отсъдена дузпа. Георги Минчев застана зад топката и не сгреши за 1:0.

Столичани дадоха отговор с удар на Антони Иванов по земя, който попадна право в Динко Хоркаш.

Гостите изравниха в 24-та минута, когато след центриране на Красимир Милошев от корнер Хоркаш увисна и Карлос Франса съумя да означи с глава  за 1:1.

В 43-ата минута Франса проби, влезе в наказателното поле и шутира мощно, само че Хоркаш сподели отличен инстикт и избави.

В 51-та минута Евандро предоля Любенов, само че ударът му беше изчистен от голлинията от Кардосо.

Само секунди по-късно Бруно Франко си означи автогол, откакто в опит да почисти топката я насочи в личната врата.

В 58-та минута Франса насочи рисков удар, само че Хоркаш избави.

С успеха Локомотив Пловдив е трети с 35 точки, а Локо София са 12-ти със 17 точки.

Следващият мач на Локо Пловдив е на 25 ноември - посещение на Ботев Враца.

Локомотив Пловдив:  Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Бабакар Дион (Джовани 46 мин.), Алфа Конте (Петър Андреев 86 мин.) Христо Иванов (Георги Каракашев 89 мин.), Ивайло Иванов (Димитър Илиев 46 мин.), Ангел Лясков, Евандро (Лео Сена 59 мин.), Георги Минчев

Локомотив София:  Александър Любенов, Диме Димов, Красимир Станоев, Гонсало Кардозо, Красимир Милошев, Снефано Ламбезе (Диого Тейшейра 89 мин.), Антони Иванов (Калоян Кръстев 89 мин.), Валентин Николов (Стив Траоре 63 мин.), Бруно Франко, Димитър Митков (Симеон Мечев 63 мин.) Карлос Франса
Източник: trafficnews.bg